היחידה לקהילה

המרכז לאמנות חזותית “סטארט” מציע מגוון פעילויות אמנותיות לבחירתכם, המעניקות הזדמנות ללמוד אמנות לשם יצירה והנאה, להרחיב את הדעת והנפש ולהתעצם במגוון עשיר ומקצועי. אנחנו רואים את האמנות כשפה המחברת בין אנשים וקהילות שונות בעירינו ונותנים אפשרות לכל אחד ואחת לגעת בנקודת היצירתיות שלו ולהשתתף בחוויה אמנותית, תוך ביטוי אישי והקניית כלים שיאפשרו להמשיך ליצור גם אחרי הפעילות. בין פעילות המרכז ניתן למצוא קורסים יעודיים בתחומי אמנות שונים, לטווחי גיל מגוונים, מפעילות לגיל הרך, ועד סדנאות לגיל הזהב, כמו כן אנו מקיימים שיתוף פעולה עם מוסדות חינוך בעיר להקמת ועיצוב מרכזי שהיה ולמידה, סדנאות ופעילויות קצרות.

להלן פרטים על הפעילויות המגוונות אותן אנו מציעים:

סדנאות אמנות לחובבים

לבחירתך סדנאות קצרות, בנות 5-12 מפגשים, המתקיימות במשך השנה בתחומים שונים. סדנאות אלו מעניקות לך את ההזדמנות ללמוד אמנות לשם יצירה והרחבת הדעת, ובהן תוכלו לקנות שיטות וטכניקות אמנותיות מקצועיות ומגוונות, שיאפשרו לכן להמשיך ליצור אחרי זה גם בבית. תחומי הלימוד בסדנאות: עיצוב קרמי, צבעי אקריליק, אמנות חזותית, צורפות, פסיפס, ועוד

עיצוב סביבה לימודית בבתי הספר

“סטארט” עובדת בשיתוף פעולה עם מגוון מוסדות חינוך בעיר ונותנת מענה לדרישות החינוכיות של כל פרויקט על מנת לייצר סביבה לימודית מושקעת ומטופחת. הפרויקטים כוללים עיצוב קירות המוסד בשיתוף התלמידים לפי נושא לבחירתם, ופעילויות העשרה מגוונות במשך השנה. הפיתוח הסביבתי תורם מאוד לאוירה בכל מוסד ומשפיע באופן ישיר על מצבי הרוח וההתקדמות של התלמידים.

הרצאות ומפגשי אמן

מרכזינו מארגן סוגים שונים של הרצאות ומפגשי אמן בנושא אמנות במשך השנה. בהרצאות בנושא האמנות אנו מביאים אמנים מומחים בתחומם שיעבירו לקהל את שיטות העבודה שלהם באופן מסודר ומקצועי. ההרצאות יכולות להיות במגוון נושאים כגון “הום סטיילינג”, צילום, דפוס ועוד
אנחנו גם מקיימים מפגשי אמן, בהם אמנים שונים המתמחים בתחומם נפגשים עם קבוצת אמנים המתעניינת באותו תחום, על מנת להעביר להם ידע וניסיון ולעזור לכל אחד להתקדם הלאה בתחומו.

קישוטי קיר ברחבי העיר

סטארט מארגנת פעילויות של קישוטי קיר למקומות ציבוריים בקהילה, כגון המתנ”סים בעיר ועוד. בפעילות זאת משתתפות נשים ונערות החפצות לתרום לקהילה דרך הביטוי האמנותי שבהם. במשך הפעילות, המשתתפות מתנסות בטכניקות שונות באמנות, לומדות לעבוד בקבוצת יוצרים ומפיקות את המירב מתוך היכולות וכשרונות שלהן. לצד המשתתפות עומדות מדריכות אמנות מקצועיות מטעמינו שיודעות לכוון כל אחת לכוחות שלה ולעבוד באופן מסודר וקונסטרוקטיבי.

פעילויות לקהל הקשורות לחגים או זמנים מסוימים

מרכזינו מציע גם מגוון פעילויות לכל המשפחה בזמנים של החגים. בפעילויות אלו האמהות מוזמנות לבוא ביחד עם ילדיהם על מנת ליצור פרויקט אמנות משותף, דבר שמביא סיפוק גדול לכל משתתף ובו זמנית תורם מאוד לזמן איכות ולפיתוח קשר משפחתי. בין הפעילויות ניתן למצוא סדנאות אמא ובת בימי חנוכה, סדנת משפחתית ליצירת דמויות ענק לקראת פורים, סדנאות יצירת כרטיסי ברכה או קישוטי סוכה ועוד.

ירידי אמנות

“סטארט” מקיימת ירידי אמנות שונים בשיתוף מתנ”סי העיר. בירידים אלו אנו מעניקים לכל אמן בעיר את האפשרות להציג את עצמו ואת יצירותיו לקהל המשתתפים ודרך זה לפרסם את עצמו, כך שתושבי העיר יזכו להכירו. בירידים אלו ישנה אפשרות לאמנים למכור את היצירות שלהן או למשתתפים להזמין יצירה שהם חפצים מהאמן. אנו גם מקיימים ירידים מיוחדים בהם האמן יוצר עבודות אמנות מפליאות מול הקהל, כך שכל אחד מקבל הדגמה והרגשה אמנותית אמיתית.